Квартира

Костенко Геннадій (Юрій Ош)
м. Суми

Квартира
Нарис


Припікало квітневе сонечко. Біля під’їзду житлового хмарочоса сидів на лавці старий, опершись обома руками на костур перед собою. Очі його були спрямовані в самого себе, і по всьому старечі думки охопили сивочолу людину. Мимо нього шмигали туди-сюди мешканці будинку, і раз у раз бабахали вхідні металеві двері.
– Що, Петровичу, на сонечку грієтесь? Щось вас давненько не видно було, – почулось йому поруч. То зверталась до нього літня жінка з сьомого поверху, що вивела на прогулянку свого патлатого песика. Він почув, що вона йому казала, та вже за звичкою перепитав, приставляючи долоню до вуха:
– Га?
– Щось, кажу, вас давно не видно було. Мабуть, з осені, – гучніше мовила жінка.
– Так-так… З осені. З жовтня… минулого року, – проказав Петрович, важко зітхаючи, й додав, криво осміхаючись: – Так що, з Новим роком, жіночко!
– Авжеж, з Новим, виходить, роком, – теж осміхаючись, сказала жінка й спитала: – А як здоров ’ячко? Змарніли ви, бачу, дуже.
– Та де там не змарнієш… півроку світу Божого, можна сказати, не бачив, – стиха мовив старий, стиснувши колінами костур й позираючи на вікно на першому поверху. У вікні показалась жіноча фізія, і через якусь хвилину відчинилися й бабахнули металеві двері. З під’їзду швидко вийшла висока, кістлява жінка й одразу підступила до Петровича.
– Що це ви кепку зняли? Ще погано стане на сонці. Ходімо вже додому, – сказала жінка, беручи Петровича за лікоть. Той, знову зітхнувши і важко спираючись на костур, поволі підвівся й пошкутильгав до дверей.
Жінка з песиком всілася на лавці й гукнула свого улюбленця:
– Тобику, Тобику!
Тобик підбіг до лавки, стрибонув і сів поруч своєї хазяйки, часто дихаючи й висолопивши язика. Бабахнули двері, з під’їзду вийшла ще якась жінка й, привітавшись, присіла рядом з собакою.
– Ну, що, Тобичку, жаркенько стає? – сказала вона й погладила песика. Потім, трохи помовчавши, звернулась до хазяйки собаки:
– Повела Марина-лікарка свого діда додому. Бачила?
– Та бачила. Тільки-но сидів отутечки. Скаржився, що від самого жовтня місяця на вулиці не був. Он як мордують бідолашного!
– А звідки він у них з’явився? Я спочатку гадала, що то родич якийсь їхній, а потім чую, кажуть, дід зовсім чужа їм людина… Іще кажуть, що Марина затіяла якусь аферу з квартирою для своєї доньки, яка щойно заміж вийшла. І дід у цій афері нібито ключова фігура. Що це за афера така, не знаєш?
– Та про цю аферу в нашому під’їзді всі знають. Крім, мабуть, тебе… Марина як лікар-терапевт бува відвідує хворих у нашому мікрорайоні. То й надибала вона оцього дідка, який якось прихворнув, а до лікарні сил нема дійти, бо йому ось-ось дев’яносто стукне. Побачила Марина, що дід живе сам у двокімнатній квартирі. Дружина його на ту пору вже декілька років як померла. Отож, побачила та й зметикувала, що дідову квартирку можна до рук прибрати. Почала вона улещувати старигана. Давайте, дідусю, каже вона йому, буду вас догодовувати, приглядати за вами до тієї години, коли Бог покличе вас до себе. А за мої турботи квартира ваша стане моєю. Тож уклали вони з дідом таку угоду. Перевезла Марина його до себе, а в дідовій квартирі вже хазяйнує її донька. Одне слово, ждуть вони тепер, коли дідусь ноги простягне. А воно, бачу, до того йде.
– Он воно що… Гарна афера! І головне – все на законній підставі…
В той час, як жінки на лавці біля під’їзду гомоніли про Марину-лікарку, сама вона, вмостивши старого на розкладушці в коридорчику й причинивши двері, казала стиха на кухні своєму чоловікові:
– Підсипаю, підсипаю йому отієї пакості, і… хоч би тобі що. Що будемо робити, Миколо?
– Ач ти яка швидка! Це ж загартована людина, фронтовик!.. Треба подвоїти дозу. Іншого виходу у нас немає. Не втрачати ж нам таку квартиру!..
По три тижні біля під’їзду, де на лавці іноді сидів старий, на двох ослонах стояла труна. У труні покоївся саме отой старий. Він помер 9 травня. Подвійної дози серце фронтовика не витримало. Якраз на день його Перемоги…
Поховавши старого, Марина-лікарка розпочала в його квартирі ремонт.

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.