Юрій Кириченко та Галина Кириченко – перші лауреати престижної журналістської премії

Юрій Кириченко та Галина Кириченко – перші лауреати
престижної журналістської премії
ПРАВДОЧОЛІСТЬ ДРУКОВАНИХ СЛІВ
Недержавна, але досить авторитетна в українському суспільстві громадська структура – Українська Служба Порятунку, заснувала престижну, можна сказати, елітарну премію в царині вітчизняної журналістики. Вручається – за значний внесок в розбудову української національної журналістики. Звучить інтриґуюче і, разом з тим, акцентовано, увиразнено: „ПРАВДОЧОЛІСТЬ ДРУКОВАНИХ СЛІВ“.
Названо перших її лауреатів. Це – журналісти, члени Національної Спілки журналістів України Юрій Іванович Кириченко та Галина Миколаївна Кириченко.
Юрій Іванович – генерал-лейтенант УСП, відомий український поет, автор 50 книг, член Президії Конґресу літераторів України. В українській пресі його називають „сучасним класиком“, а літературний альманах „Свій варіант“ (головний редактор В. Спектор) друкує його вірші під відповідною рубрикою.
Свого часу знаковий письменник Юрій Кириченко закінчив філологічний факультет (українське відділення) Дніпропетровського держуніверситету, працював кореспондентом обласної газети „Прапор юності“, був редактором облтелерадіокомітету. Журналістські матеріали автора засвідчили зрілий рівень громадянської та художньо-естетичної свідомості, яка в добу української незалежності засвітилась новими творчими ґранями.
Галина Кириченко, більш відома, як Галина Шевченко. Вона – кавалер ордена Кирила та Мефодія, літературний журналіст, книговидавець, меценат, член Конґресу літераторів України та Міжрегіональної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії імені Тараса Шевченка. Свого часу закінчила Дніпропетровський медичний інститут, лікувальний факультет. Працювала за фахом. В журналістику, зокрема в книговидавничу справу, прийшла, як мовиться, свідома високого покликання – нести людям світло правдочолих літер.
До журналістської відзнаки обоє лауреати ставляться з почуттям вдячності і відповідальності – як і належить професіоналам.
Вручаючи Дипломи, Голова Української Служби Порятунку генерал-полковник Павло Петрович Диба, до речі, заслужений журналіст України, побажав Юрію Івановичу та Галині Миколаївні нових творчих звершень.
За доброю, усталеною традицією, відбулася церемонія офіційної і, водночас, святкової фотосесії.
Полку українських журналістських лауреатів прибуло. Хто буде їхнім наступником, покаже час. Ми ж бажаємо сьогоднішнім лауреатам гострих пер, професійної сміливості і громадянської відповідальності у слові.

Ганна Степняк-Лозинська

м. Київ, 2012р.

Комментарии 1

elemarbolboft
elemarbolboft от 29 февраля 2012 20:51
Поздравляю!
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.